ФОТО+ВИДЕО – “Ел Класико” од македонска перспектива со “кореографија” каква доликува

Струмичанецот Наце Митев кој зад себе има огромна километража низ Европа од посети на спортски натпревари, ни ја долови атмосферата од синоќешното “Ел Класико”, кое Барса го доби со 2:1 и речиси сигурно ја потврди титулата во Ла Лига сезонава.

Наце и неговата екипа се појавија на “Камп Ноу” со кореографија каква што доликува на вистински Македонци.

Погледнете дел од бучната атмосфера која никого не остава рамнодушен:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.