(Фото+Видео) Дали некогаш сте виделе албино желка?

Необична жолта желка беше пронајдена во индиски Западен Бенгал. Желката беше спасена од националното друштво за заштита на шумите.

Работникот Дебашиш Шарма ја фотографирал и рекол дека жолтата боја е резултат на генетската мутациja или вроденото пopeметување, односно немање на пигменти.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.