Фонд за иновации се слушаме ли? Македонец вели дека има пронајдок со кој со помош на вода може да се вози, грее и ceче (ВИДЕО)

На фејсбук страната “Земјоделие.мк” oбјавено е видео на кое Ненад Стоилковски го покажува неговиот пронајдок со кој се произведува енергија од вода.

“Фонд за иновации се слушаме ли? Можеби во иднина на вода ќе се грееме”, пишува во описот на видеото.

Во видеото Ненад го објаснува целиот процес за создавање енергија од вода за која тој вели дека може да се користи за возење автомобили, за греење дома како и за сечење.

Погледнете во продолжение:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.