Фенерџијата во Сериа А ќе бара спас во Несторовски: Прилепчанецот на пат да ја промени средината?

Долго време беше отсутен од терените, а откако се врати Несторовски главно е на клупата за резерви во Удинезе.

Медиумите во Италија изминатиот период шпекулираат и го поврзуваат неговото име со трансфер во Виченца, Лече, Кротоне, Монца…, но се чини најблиску до потпис со популарниот “Нестор гол” е фенерџијата во Сериа А, Салернитана.

Клубот од југот на Италија е новајлија сезонава во најелитното фудбалско друштво, а во досегашниот дел од сезоната имаат постигнато само 13 погодоци.

Информациите велат дека Салернитана ќе побрза и ќе се обиде да го доведе Несторовски уште во зимскиот преоден рок.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.