Фатени двајца apaмии од Прилеп во скопска Кисела Вода

Денеска (04.11.2022) во 12.30 часот на подрачјето на Кисела Вода, полициски службеници од ЕВР Кисела Вода ги лишиле од слобода А.В.(46) и М.Т.(25), двајцата од Прилеп.

Тие се сомничат дека извршиле повеќе кривични дела „тешка кражба“.

Кај нив биле пронајдени предмети поврзани со кривичните дела. Известен бил Јавен обвинител, а лицата се задржани во полициска станица.

По целосно документирање на случаите против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци – информираат од МВР.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.