Уaпceн 20-годишен прилепчанец за агpecивно однесување кон полициски cлyжбеници

На 18.03.2023 во 17.00 часот во Прилеп од полициски службеници бил лишен од слобода Д.А.(20) од Прилеп, поради тоа што агресивно се однесувал кон нив и ги спречувал во вршење на службени дејствија.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок – информираат од ОВР Прилеп.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.