Уaпceн прилепчанец – во приколката на камионот му пронашле петмина мигpaнти

Полициски службеници од ОВР Дебар вчера околу 13:30ч. во Дебар го лишиле од слобода Т.Ѓ. (58) од Прилеп.

Според соопштението од МВР, Т.Ѓ. е приведен затоа што во приколката од товарно возило кое го управувал, биле пронајдени пет лица мигpaнти: А.Ш. (25) и М.Х. (38) од Сирија, Е.Т. (24) и И.И. (27) од Пакистан и М.Д. (20) од Авганистан.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.