Уште една одлична организација на детскиот фестивал „Ѕвездички“ во Прилеп

10

Градоначалникот на општина Прилеп присуствуваше на третата фестивалска вечер на интернационалниот детски фестивал „Ѕвездички“. Трите фестивалски вечери посетителите имаа можност да ги следат во центарот на културата „Марко Цепенков“. На фестивалот учествуваа од Македонија, Србија, Хрватска, Словенија, Бугарија, Унгарија, Италија, Малта, Русија, Белорусија, Литванија…

Целта на фестивалот не е само презентирање на нови детски композиции туку и дружба меѓу учесниците и размена на култури. Со цел да се сеќаваат на овој фестивал, а воедно и на градот Прилеп Општината на сите учесници им додели пригодни подароци.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.