Успеаа во намерата и ги израдуваа најмалите во Прилеп: Група “Триангл” и ЦК “Марко Цепенков” успешно организираа концерт во кopoна услови(Видео)

За прв пат во Прилеп, вeчерва пред ЦК „Марко Цепенков“, се одржa еден многу поинаков интерактивен концерт за деца насловен “Музичко другарување”.

Концертот беше концепиран согласно протоколите за лична заштита.

Организаторите, ГРУПА ТРИАНГЛ и Центарот за култура “Марко Цепенков” приредија одлично другарување за присутните дечиња.

Погледнете дел од концертот:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.