Урнебесно фото: Викенд во Прилеп, Мордор ги отвара портите – каде ќе излезат орките вечерва?

Масовната тепачка помеѓу тинејџери минатиот викенд и редицата други слични настани во изминатите викенди, веројатно е причината за ваквата урнебесна споредба на Прилеп со Мордор.

Излезете, уживајте во убава музика, кој каква сака, дружете се, конзумирајте одговорно алкохол и најважно…внимавајте да не наидите на некоја “орка или гоблин”…

Фотографијата која веројатно ќе насмее многумина е дело на број еден тапанарот од Прилеп, Илија Мирчески.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.