УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Претседателот на Хелсиншки остана без панталони додека се сликаше со Хрватската претседателка!

cicak_hrvatska_pantaloni-

Во националната универзитетска библиотека каде што се одржувало свечено доделување на награди на Хрватскиот Хелсиншки комитет по повод на Меѓународниот ден на човековите права, се случи урнебесен инцидент.

По доделувањето на наградите следуваше традиционално заедничко фотографирање со главните гости и добитниците на наградите, а во таа прилика се случи урнебесен инцидент.

Имено, претседателот на Хелсиншкиот комитет Иван Звонимир Чичак остана без панталоните, кои најверојатно не му беа доволно стегнати и тоа пред Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ, но и пред целата јавност.
Најсмешен е моментот кога тој дознава што му се случило, откако неколку моменти воопшто не беше свесен зошто луѓето му се смеат.

Погледнете го урнебесното видео:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.