Управата на храмот во изградба Св. Петка кај прилепско Волково, ги кани верниците да го одбележат престојниот празник

Управата на манастирот во изградба Св. Петка кај прилепско Волково, ги кани си верници и добронамерници на празникот Св. пеподобна маченица Параскева – Петка, да дојдат и да го одбележат овој голем празник.

Манастирот е се уште во изградба, а членовите на управата прават се’ што е во нивна можност овој прекрасен храм да биде што поскоро завршен.

На празникот ќе има домаќини и ќе се одржи света литургија, a секој верник е добредојден да запали свеќа, да се помоли за здравје и да ја помогне изградбата на манастирот.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.