Упорноста и волјата на РК Прилеп наградени со плакета 3ти ноември

“ПЛАКЕТА 3ти НОЕМВРИ” оваа година заслужено доби и машкиот тим на РК”ПРИЛЕП” за континуираниот успех во спортските резултати на сите нивоа на клубот.Ова сигурно ќе биде мотив за во иднина да го вратиме сјајот на прилепскиот ракомет.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.