Уништен детскиoт парк во Крушево до спомен куќата на Тоше (Видео)

Целосно уништен и руиниран детскиот парк на Гумење во Крушево. Прилепчанец кој денеска отишол со својата фамилија да помине еден неделен одмор, се разочарал кога наишол на ваква слика во детскиот парк.

Испокршени огради и реквизити за играње. Руинирани клупи и детски нишалки…. Каде паднало, таму останало…

Жално!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.