Уметнички дела од храна, изработија учениците од ООУ Добре Јованоски Прилеп

12273167_10206640619548584_1761289442_n

Учениците од Основното општинско училиште “Добре Јованоски” oд Прилеп на еден креативен начин приредија изложба насловена како “Уметноста преку храната”. Преку свои рачно изработени креации од овошје и зеленчук, учениците направија вистински ремек дела.  Погледнете ги фотографиите и уверете се во нивната умешност.

12277034_10206640619828591_1047631587_n

12277307_10206640619468582_1484578848_n

12278250_10206640619508583_258341331_n

12233289_10206640619428581_2049819188_n

12242223_10206640619348579_562002397_n

12242261_10206640619268577_1195795457_n

12243680_10206640619908593_1418277097_n

12244210_10206640619308578_1972618880_n

12248753_10206640619948594_93243772_n

12270042_10206640619788590_1979402125_n

12270212_10206640619388580_1786534734_n

12270394_10206640619868592_1696867087_n

12272952_10206640619588585_1985148028_n


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.