Уживање за срце и душа! Илјадници грла заедно со Вардар пеат “Денес над Македонија се раѓа” (ВИДЕО)

Моментот од прославата на втората шампионска титула на Вардар во Лигата на шампиони, кога од илјадници грла на плоштадот “Македонија” грмеше државната химна “Денес над македонија се раѓа”.

Иако организаторот Град Скопје потфрли, па наместо на почетокот од прославата, химната беше интонирана многу подоцна, сепак глетката е величенствена.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.