Уапceни двајца прилепчани за попречување на полициски лица во вршење на службена должност

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 28.05.2021 околу 21.20 часот, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Џ.Ш.(31) и К.А.(23), двајцата од Прилеп, затоа што попречувале полициски службеници во вршење на службени дејства, пишува во дневниот билтен на МВР.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.