Три лица ќе одговараат за насилство во Битола

СВР Битола поднесе кривична пријава против И.А.(36), В.А.(34) и Е.Р.(34), сите од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 05.06.2024 во угостителски објект во Битола, пријавените физички ги нападнале И.Ј. и Д.С. од Битола.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.