Трагедија утрово ја потресе Македонија- една жена загина

Според првичните информации, автомобил удрил во дрво. Починатото е женско лице, а маж со повреди е пренесен на Клиниката во Битола, објави ТВ ТЕРА.

policiska-lenta-640x426-640x426-1

Утрово околу 9 часот на раскрсницата на улицата Иво Лола Рибар кај автобуската станица во Битола се случила тешка сообраќајна несреќа во која едно лице загина, а друго е повредено.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.