Тешка сообраќајка кај раскрсницата Чумовчанец во Прилеп

policija

Неофицијално на пешачки премин (кај Чумовчанец) е прегазено 14 годишно девојче од автомобил фолсваген шаран со прилепски регистарски таблици. Според тврдења на очевидци девојчето е во критична клиничка состојба. Полицијата моментално е на лице место и истрагата е во тек, се очекува увид да изврши надлежен јавен обвинител.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.