ТВИТ НА ДЕНОТ: “Петок 20 часот прошетка од Влада до СЈО…Онака на муабет…5000 луѓе…”

(ТВИТ НА ДЕНОТ)

“А што мислите за во Петок околу 20:00 ч онака спонтано самоиницијативно,самосвесно да излеземе и прошетаме од влада до сјо и назад барем симболично едно 5000 луѓе колку да се видиме испоздравиме и да видиме кој како поминал на одмор”, напиша пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски на Твитер.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.