Таравари: Пендаровски е пропаднат проект

Актуелниот градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, во емисијата „Анализа“ изјави дека актуелната влада на ДУИ и СДСМ добила порака од граѓаните дека нивниот консензуален кандидат е пропадната инвестиција.

Испративме порака, но и порака од народот добивме дека не помина консензуалниот кандидат кој што го промовираше ДУИ е пропаднат проект кој што не помина кај Албанците, вели Таравари


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.