Таа е најсилната жена на светот: Има 107 килограми чисти мускули, нејзиниот изглед влева страв кај многумина (ФОТО)

Бразилската џиу џицу ѕвезда, Габи Гарсија изгледа толку застрашувачки што има проблем да најде противници. Променила повеќе организации, но никој не сака да се бори со неа.

Висока е 187 сантиметри, тешка 107 килограми. Не и дозволуваат да се бори во УФЦ затоа што е претешка.

Најтешката учесничка во УФЦ е Крис Киборг која има 66 килограми, дури 41 помалку од Гарсија.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.