Сцена која го разбecни Балканот: Kpaдец спречен во неговиот обид (Видео)

На социјалните мрежи се појави видео од главниот град на Србија, на кое се гледа како kpaдец се обиде да ограби една госпоѓа.

Имено, на видеото се гледа како kpaдецот полека се приближува до жената и се обидува да и го отвори ранецот.

Девојката која ја снимаше целата ситуација во тој момент викна и жената се заврти, а kpaдецот не успеа да ја оствари целта.

“Го следев овој крадец, бидејќи знаев дека приближува кон мојата торба. Чувајте си ги торбите”, напиша девојката на Фејсбук.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.