“Страшна смрдеа се шири зад училиште во Прилеп? Градот тоне во ѓубре?” (ФОТО)

Наши читатели ни испратија фотографии од контејнерите кај основното училиште “Добре Јованоски”, каде владее вистинска депонија и се шири непријатна миризба.

Ова не е прв пат ваква слика да се забележи во овој дел од градот, па граѓаните бараат надлежните поредовно да го чистат просторот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.