Стоилковски објави видео од портпаролот на СДСМ со Боки 13

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски објави заедничко видео од портпаролот на СДСМ и Боки 13.

„Видео на Боки 13 и Коста Костадинов, кое Коста би сакал да исчезне.
Огромно било задоволството на Коста што соработувале со Меѓународниот Сојуз кој што ги исполнувал СИТЕ стандарди на Европската Унија и со Боки 13 нашле ИСТ ЈАЗИК за сите точки? Од ова произлегла ДОЛГА и ПЛОДНА СОРАБОТКА. И Боки 13 чувствувал ОБОСТРАНО ЗАДОВОЛСТВО за соработката и му било ЗАДОВОЛСТВО што соработувал со млади луѓе како Коста со кого ќе работеле СПЛОТЕНО во заедничката МИСИЈA“-пишува Стоилковски.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.