Сте слушнале ли за Хитлер од прилепско Лопатица? Оригинална сторија за човекот со несреќно име! (ВИДЕО)

Приказната за Хитлер Здравески од прилепско Лопатица ја раскажува актерот Виктор Велевски, а истата е дел од хитот видео стории “ВЕЛЕНОВЕЛА” – нешто свежо во македонскиот медиумски простор што вреди да го следите редовно.

Ако ви се допадна оваа сторија, кликнете Subscribe на јутјуб каналот на IDMedia и чекајте ја следната ВЕЛЕНОВЕЛА.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.