Стадионите во Катар каде в година ќе се игра Светско изгледаат надреално (Фото галерија)

ФИФА официјално одлучи, Светското првенство во фудбал во Катар ќе се одржи од 21 ноември до 18 декември идната година.

Ако некој имаше сомнеж за Катар, погледнете ги фудбалските храмови каде ќе се играат натпреварите:

AЛ БАЈТ

AЛ ЈАНУБ

AЛ КАЛИФА

AЛ РАЈАН

AЛ ТУМАМА

Градскиот стадион за едукација во градот Ал Рајан

Лусејл

Рас Абу Абуд


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.