Србите на Ханиоти, а прилепчани заиграа оро во аква парк (ВИДЕО)

“Бисер балкански” ечеше во аква паркот “Салида” во Прилеп, а младите заиграа оро во водите на базенот. Доста веќе од видеа со Срби како играат по грчките летувалишта…можеме и ние…
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.