Спектакуларен пречек на шампионите во центарот на Прилеп: Верните “Мајмуни” ги дочекаа своите миленици со бакли и песна (Видео)

Победа вчера со триумф над Слога Виница го завери првото место на табелата во Втората лига-Исток и пласманот во најелитното фудбалско друштво кај нас за идната сезона.

Верните “Мајмуни” синоќа со бакли и навивачки песни ги дочекаа црвено-белите на плоштадот “Александрија” во Прилеп.

Прилеп слави Прва лига, а во идниот период екипата ќе треба да се засилува и финанскиски и со нови играчи.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.