Со само 18 години постигнал 11 погодоци во еден натпревар: Останатото е историја! (Видео)

Kaпитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, неодамна наполни 40 години и е на залезот од неговата блескава кариера

Видеото во продолжение е од почетоците на неговата ракометна кариера кога Лазаров настапувал за РК Пелистер.

Се работи за натпревар помеѓу Пелистер и Ковопетрол Плзен од 16-финалето на Лигата на шампиони во сезоната 1998/99 година, каде Кире постигнал 11 погодоци.

На само 18-годишна возраст веќе се знаело дека тој е голем играч на кого му претстои иднина.

Погледнете во продолжение:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.