Со Победа стартува Првата фудбалска лига: Натпреварот против Струга ќе се емитува во живо на три ТВ канали

Со натпреварот помеѓу Струга и Победа, оваа сабота започнува Првата фудбалска лига.

Натпреварот кој е закажан со почеток од 17:30ч. на стадионот во Струга, ќе се емитува во живо на МРВ1, МТВ3 и Арена спорт 5 (Србија).

Натпреварот е особено значење за прилепчани кои после 3 години се вратија во најелитното фудбалско друштво во Македонија.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.