Со денови се вееше испокинато, а сега и го нема: Грда слика на плоштадот во Прилеп (ФОТО)

Државното знаме кое се вее на јарболот во центарот на Прилеп со денови беше раскинато и парталаво, а сега јарболот е и без знаме.

Дали конечно надлежните ќе го променат, или пак го одвеа ветерот не е познато, но сликата на плоштадот “Методија Андонов-Ченто” e навистина града.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.