Соопштение од црковните храмови Св. Петка и Параклис за пресотјниот празник Митровден

ИЗВЕСТУВАЊЕ oд црковните храмови Св. Петка и Св. Кирил и Методиј (Параклис) за престојниот празник Св. Вмч. Димитриј – Митровден

Браќа и сестри во Христа, наши прилепчани, ве известуваме дека ЛЕПЧИЊАТА ЗА СЛАВА ЌЕ СЕ ПЕАТ ИСКЛУЧИВО ВО ЦРКОВНИТЕ ХРАМОВИ.

За претстојната слава, на СВ. ВМЧ. ДИМИТРИЈ (МИТРОВДЕН), во храмот св. Петка во нас. Точила и во хр. Св. Кирил и Методиј (ПАРАКЛИС) лебчиња ќе се креваат преку целиот ден односно од 7:30 – 18:00 ч.

Честита слава на сите кои го чествуваат Св. Вмч. Димитриј како закрилник на нивните домови т. е. домашна слава!
Нека ни е за многу години и на помош св. Димитриј – стои во соопштението.

Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.