Солзи на сцената на “Пинкови ѕвездички”: Антониа со “Полско цвеќе” од Тоше ги расплака сите – ваква емоција не се гледа секој ден (ВИДЕО)

Последниот настап во шоуто “Пинкови ѕвездички – Аll stars” синоќа го имаше Антониа Гиговска која ја отпеа песната од Тоше Проески “Полско цвеќе”.

Антониа има 18 години и доаѓа од Скопје. Како и секогаш таа веднаш ја воодушеви публиката, но и стручното жири, па Кија, Милан, Гоца, Леонтина и Наташа, своите столици ги подигнаа веднаш.

Емоциите не можеа да ги сокријат сите, а Гоца Тржан дури и заплака за време на настапот на Антониа.

“Би сакала оваа песна да му ја посветам на Тоше Проески, затоа што сум сигурна дека не гледа од горе! Toj e мој идол”, рече Антониа после натапот.

“Тоше во јануари оваа година ќе наполнеше 38 години …. Би бил во најдобрите години и би пеел најдобро! Бидејќи него го нема, те имаме тебе …”, рече Гоца Тржан која потоа одново заплака.

“Вака изгледа настап кој е толку емотивен што мене за прв пат во животот ми се случи да ми се наежи стомакот. Вака изгледа достоинствен настап. Толку емоција ни пренесе што целосно се парализирав. Се беше достоинствено. Ти си победничка вечерва, само напред”, рече Наташа Беквалац.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.