Смеса која може да ја направите сами – ви требаат само 3 состојки, а комарците ќе бегаат од вас

Со доаѓањето на топлите денови, големи проблеми во домот создааат разни инсекти – муви, комарци, смрдливки и многу е тешко да се ослободите од нив.

Постои едноставен трик со кој сами ќе можете да ги елиминирате.

Потребно ви е:

-половина шолја растително масло

-половина шолја шампон

-половина шолја оцет

Сите состојки ставете ги во шише и добро измепшајте, а потоа испрскајте разни површини во вашиот дом. Мешавината не е токсична и сигурна е за користење доколку во домот има деца и домашни миленици, а многу е ефикасна против инсекти од било кој вид.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.