Смеа за целото семејство: Театарот “Војдан Чернодрински” ја објави урнебесната комедија “Три варијации на една тема” (Видео)

Онлајн театарот „Војдан Чернодрински“ ви ја прикажува претставата „ТРИ ВАРИЈАЦИИ НА ЕДНА ТЕМА“, во режија на единствениот Коле Ангеловски.

Гледајте ја современата урнебесна комедија во која играат: Зоран Иваноски, Даниела Иваноска, Марјан Чакмакоски, Марија С.Илијеска, Наташа Ачански, Андон Јованоски, Катерина Ч. Клинческа, Димитар Црцороски, Јасмина М. Станкоска, Волета Чакарова, Владимир Ѓорѓијоски, Никола Настоски, Александар Степанулески..

Костимите и сценографијата се на Илина Ангеловска, а музиката е дело на Томе Темелкоски

Уживајте во продолжение:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.