Следете во живо: Мицкоски ќе одржи вонредна прес конференција

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва ќе одржи вонредна прес-конференција во 22 часот.

Тој предмалку се огласи на социјалните мрежи и објави фотографија од лицето за кое вели дека вечерва требало да го убие.

Неговата изјава ќе биде пренесувана во живо на Фејсбук профилот на Христијан Мицкоски.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.