СИТЕ НА НОЗЕ: Кога попот Драган го зема микрофонот, настана хаос на свадбата (ВИДЕО)

popjfhkjdghkgh

Една свадба во Чачак имаше еден сјаен гостин, станува збор за светеникот Драган Љубичиќ.

На молба на останатите гости, тој ја запеа севдалинката „Очи моје клетвом бих клео“. Останатите гости едвај чекаа да го слушнат убавиот глас на попот, па го гушнаа и почнаа да пеат со него.

Погледнете го одличниот настап на овој поп:

 
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.