Се сеќавате ли на овој легендарен погодок? Ова е најубавиот погодок на сите времиња во Бундес лигата (Видео)

Пред 10 години, легендарниот напаѓач на Волфзбург, Бразилецот Графите, го постигна можеби најубавиот погодок во историјата на Бундес лигата.

На мечот против Баерн Минхен, Графите преку соло пробив и одличен дриблинг, направи нешто што денеска тешко им успева дури и на Роналдо и Меси.

Потсетете се на ова ремек дело:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.