Село Белица и манастирот Св. Богородица Пречиста украсени со боите на Македонија (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Македонска убавина која ја има само во манастирот Св. Богородица Пречиста и село Белица во близина на Кичево.

Фотографиите кои на својот фејсбук ги објави Владимир Панчевски, ја доловуваат целата живописност и посебност на овој крај.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.