Светски познатиот диџеј со “Слушам кај шумат шумите” ни го честиташе Илинден на задоволство на илјадната публика на Ohrid Calling (Видео)

На синоќешната последна вечер од Ohrid Calling свој сет имаше австралискиот диџеј Tими Трампет, кој на илјадната публика на стадионот “Билјанини извори” и го честиташе Илинден со “Слушам кај шумат шумите”.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.