Само во оваа чудесна земја: Доктор, правник и чистач на простории имаат иста плата

На што се дожли иселувањето на младите? На што ли се должи?

Кога сме кај платите, добро е што имаше покачување на минималната, па така и сите да бидеме еднакви, баш онака како што беше во социјализмот. Но, да ја гледаме и пошироката слика, зголемувањето на платите дефинитивно ќе ја зголеми и инфлацијата, а така кажа и премиерот. Па тоа што некој учел 6 години да стане доктор, не му дава за право да го нарушува балансот на државната економија.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.