Рускиот министер за одбрана Шојгу: Ќе имаме нов Советски Сојуз, голем и силен (Видео)

На социјалните мрежи се рашири видео од рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу како им се обраќа на воените и политичките лидери на Русија. Видеото на „Твитер“ го сподели и украинскиот дипломат Олександер Шерба.

„Сето ова е само привремено. Работите повторно ќе бидат добри. Ќе имаме нов Советски Сојуз, голем и силен. Повторно ќе има мир. Никој нема да замине“, рече Шојгу.

„До оние што мислат дека сето ова се случува затоа што НАТО отишол предалеку – слушате ли?“, напиша Шерба во твит.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.