Русин со солзавец бркал крадец по Широк сокак и го натера да ги врати парите (Видео)

Откако забележал дека крадецот зел од касата пари, а продавачката не гледала во него, руски турист на Широк сокак во Битола тргнал да го натера да ги врати парите.

Крадецот притоа се обидува да побегне, но Русинот тргнува по него, а откако му дава отпор, рускиот државјанин употребува солзавец.

Погледнете ја целата драма:

ВИДЕО: “МОТИКА.МК”


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.