Ристески: “Ај да се налет не сторите, не’ изнасмеавте со “Гентерм”, мајтапџии низаедни”

Екс градоначалникот на општина Прилеп, Марјан Ристески, на Фејсбук ја прокоментира посетата на странската фабрика “Гентерм”, од страна на актуелниот градоначалник, Илија Јованоски и вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи.

– Ај да се налет не сторите, не изнасмеавте со посетава на “ливадава” моја – “мајтапџии” низаедни! Не ви е ни од Прочка, ни од 1-ви Април ви е, од Св.Трифун ќе да е… ЗА МНОГУ ГОДИНИ! И едно симпатично прашање до визитариве: “Како а…добра е фабриката, колку вработени има во Гентерм и зоната?” – напиша Ристески.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.