Регулаторна пред нова одлука: Денеска нова корекција на цените на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

Согласно последната одлука на РКЕ, за два денари поскапе бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98. Цените на останатите нафтени деривати останаа непроменети.

Ова се актуелните цени на горивата:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 90,00 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 92,50 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 100,50 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 97,00 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 49,483 (денари/килограм)
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.