Работник му го иcпoкpши cкапоценото “Ферари” на познатиот голман, а неговата реакција ги изненади сите (Фото)

Фудбалерот од Италија, Федерико Маркети беше непријатно изненаден кога дојде по своето Ферари, вредно цело богатство и го најде искршено.

Имено, според италијанските медиуми, работник во перална за возила влегол во возилото за да го препаркира, изгубил контрола над него и удрил во оградата покрај патот, предизвикувајќи голема штета на автомобилот.

Иако многумина би збеснале, реакцијата на Маркети беше сосема нормална. Не му беше сеедно, но не направи сцена.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.