Пpивeдeни Боки 13 и Зоки Кичеец

Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милески – Зоки Кичеец денеска се упасени поради сомневање за рекет.

Боки 13 бил приведен на граница, а бизнисменот Зоки Кичеец е уапсен во еден скопски ресторан.

Новинарот Бранко Героски објави серија текстови со измислени ликови за наводен рекет на медиумски газда врз бизнисмени и политичари. Самиот Боки 13 во интервју на телевизијата „1ТВ“ кажа дека тој се препознал во текстовите на Героски.

Во Јавното обвинителство во 16:30 часто ќе се одржи и прес конференција на која ќе бидат соопштени повеќе детали за случајот.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.