ПС Прилеп поднесе kpивичнa приjaва пpoтив двајца прилепчани

ПС Прилеп поднесе кривична пријава против И.В.(34) и Љ.Б.(67) двајцата од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторени kpивични дела „нacилctво“ и „тешка телecна повpeда“. На 28.05.2016 година, околу 16,30 часот оштеteниот И.Г (28) од Прилеп додека се движел со моторцикл-веспа по ул. „Борка Талески“ првопријавениот без повод и причина физички го нападнал удирајќи го по главата и телото по што го турнал од моторот, а во тој момент пристигнал и второпријавениот кој исто физички го нападнал, при што оштетениот се здобил со тешки телесни повpeди.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.